General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Datatronic |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN code | EAR99 |
| DC Resistance | 5.7 Ω |
| Nominal inductance(L) | 1000 µH |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| JESD-609 code | e0 |
| Manufacturer's serial number | DR334 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 80 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Maximum rated current | 0.18 A |
| Shape/Size Description | RECTANGULAR PACKAGE |
| shield | NO |
| surface mount | YES |
| Terminal surface | TIN LEAD |
| Terminal location | DUAL ENDED |
| Terminal shape | ONE SURFACE |
| Test frequency | 0.001 MHz |
| Tolerance | 10% |

| 42-334-105 | 42-334-684 | 42-334-563 | 42-334-683 | 42-334-153 | 42-334-154 | 42-334-124 | SIP-4789SD-02-6342DA | 42-334-103 | 42-334-104 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321 | General Purpose Inductor, 680uH, 10%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321 | General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321 | General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321 | General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321 | General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321 | General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321 | Array/Network Resistor, Isolated, Thin Film, 0.8W, 63400ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount, 8007, SIP-8 | General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321 | General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, SMD, CHIP, 2321 |
| Reach Compliance Code | compli | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compli | compli |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 8 | 2 | 2 |
| Maximum operating temperature | 80 °C | 80 °C | 80 °C | 80 °C | 80 °C | 80 °C | 80 °C | 125 °C | 80 °C | 80 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -65 °C | -20 °C | -20 °C |
| surface mount | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | NO | YES | YES |
| Terminal surface | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | Tin/Lead (Sn60Pb40) | TIN LEAD | TIN LEAD |
| Terminal shape | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | FLAT | ONE SURFACE | ONE SURFACE |
| Tolerance | 10% | 10% | 10% | 10% | 20% | 10% | 10% | 0.5% | 20% | 10% |
| Maker | Datatronic | - | Datatronic | - | Datatronic | Datatronic | Datatronic | - | Datatronic | Datatronic |
| DC Resistance | 5.7 Ω | 4.2 Ω | 0.42 Ω | 0.46 Ω | 0.14 Ω | 1.1 Ω | 0.93 Ω | - | 0.1 Ω | 0.7 Ω |
| Nominal inductance(L) | 1000 µH | 680 µH | 56 µH | 68 µH | 15 µH | 150 µH | 120 µH | - | 10 µH | 100 µH |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | - | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| Manufacturer's serial number | DR334 | DR334 | DR334 | DR334 | DR334 | DR334 | DR334 | - | DR334 | DR334 |
| Maximum rated current | 0.18 A | 0.22 A | 0.68 A | 0.61 A | 1.3 A | 0.4 A | 0.48 A | - | 1.44 A | 0.52 A |
| Shape/Size Description | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | - | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| shield | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | - | NO | NO |
| Terminal location | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | - | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| Test frequency | 0.001 MHz | 0.001 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 0.001 MHz | 0.001 MHz | - | 2.52 MHz | 0.001 MHz |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - |