Power Bipolar Transistor, 1.5A I(C), 32V V(BR)CEO, PNP, Germanium
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Space Power Electronics Inc |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| Maximum collector current (IC) | 1.5 A |
| Collector-emitter maximum voltage | 32 V |
| Configuration | Single |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Polarity/channel type | PNP |
| Maximum power dissipation(Abs) | 11 W |
| Certification status | Not Qualified |
| Transistor component materials | GERMANIUM |
