SPDT, 0MHz Min, 2500MHz Max, 0.9dB Insertion Loss-Max, PLASTIC, SOIC-8
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Alpha Industries |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Other features | HIGH ISOLATION |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | COMPONENT |
| Maximum input power (CW) | 33.01 dBm |
| Maximum insertion loss | 0.9 dB |
| Maximum operating frequency | 2500 MHz |
| Minimum operating frequency | |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| RF/Microwave Device Types | SPDT |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.5 |