RF/Microwave Isolator/Circulator, 8500 MHz - 9600 MHz RF/MICROWAVE ISOLATOR
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknow |
| structure | WAVEGUIDE |
| Maximum input power (CW) | 30 dBm |
| Maximum insertion loss | 0.6 dB |
| Maximum operating frequency | 9600 MHz |
| Minimum operating frequency | 8500 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | 10 °C |
| RF/Microwave Device Types | ISOLATOR |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.15 |
| Base Number Matches | 1 |
| 272216101222 | 272216101361 | 272216101261 | 272216101221 | 272216101211 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Description | RF/Microwave Isolator/Circulator, 8500 MHz - 9600 MHz RF/MICROWAVE ISOLATOR | RF/Microwave Isolator/Circulator, 8500 MHz - 9600 MHz RF/MICROWAVE ISOLATOR | RF/Microwave Isolator/Circulator, 8500 MHz - 9600 MHz RF/MICROWAVE ISOLATOR | RF/Microwave Isolator/Circulator, 8500 MHz - 9600 MHz RF/MICROWAVE ISOLATOR | RF/Microwave Isolator/Circulator, 8500 MHz - 9600 MHz RF/MICROWAVE ISOLATOR |
| Reach Compliance Code | unknow | unknow | unknow | unknown | unknow |
| structure | WAVEGUIDE | WAVEGUIDE | WAVEGUIDE | WAVEGUIDE | WAVEGUIDE |
| Maximum input power (CW) | 30 dBm | 36.99 dBm | 40 dBm | 30 dBm | 40 dBm |
| Maximum insertion loss | 0.6 dB | 0.5 dB | 1.2 dB | 0.6 dB | 0.5 dB |
| Maximum operating frequency | 9600 MHz | 9600 MHz | 9600 MHz | 9600 MHz | 9600 MHz |
| Minimum operating frequency | 8500 MHz | 8500 MHz | 8500 MHz | 8500 MHz | 8500 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| Minimum operating temperature | 10 °C | -10 °C | -10 °C | 10 °C | -10 °C |
| RF/Microwave Device Types | ISOLATOR | ISOLATOR | ISOLATOR | ISOLATOR | ISOLATOR |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.15 | 1.05 | 1.2 | 1.15 | 1.05 |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | - |