2000MHz - 8000MHz RF/MICROWAVE SGL POLE FOUR THROW SWITCH, 2dB INSERTION LOSS
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 1420126019 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| structure | MODULE |
| Maximum insertion loss | 2 dB |
| Maximum operating frequency | 8000 MHz |
| Minimum operating frequency | 2000 MHz |
| Maximum operating temperature | 95 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | SP4T |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.8 |