SPDT, 30MHz Min, 400MHz Max, 1.2dB Insertion Loss-Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Aeroflex |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Other features | SMA-F |
| structure | COAXIAL |
| Maximum input power (CW) | 44.77 dBm |
| Maximum insertion loss | 1.2 dB |
| Maximum operating frequency | 400 MHz |
| Minimum operating frequency | 30 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| RF/Microwave Device Types | SPDT |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |
| ACSW-5424 | |
|---|---|
| Description | SPDT, 30MHz Min, 400MHz Max, 1.2dB Insertion Loss-Max |
| Maker | Aeroflex |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Other features | SMA-F |
| structure | COAXIAL |
| Maximum input power (CW) | 44.77 dBm |
| Maximum insertion loss | 1.2 dB |
| Maximum operating frequency | 400 MHz |
| Minimum operating frequency | 30 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| RF/Microwave Device Types | SPDT |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |