Micro Peripheral IC, CMOS, PQFP160
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Infineon |
| Reach Compliance Code | _compli |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of terminals | 160 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | QFP |
| Encapsulate equivalent code | QFP160(UNSPEC) |
| Package form | FLATPACK |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum slew rate | 15 mA |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal location | QUAD |
| SAB82538N | SAB82538N-4 | |
|---|---|---|
| Description | Micro Peripheral IC, CMOS, PQFP160 | Micro Peripheral IC, CMOS, PQFP160 |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible |
| Maker | Infineon | Infineon |
| Reach Compliance Code | _compli | _compli |
| JESD-609 code | e0 | e0 |
| Number of terminals | 160 | 160 |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 70 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | QFP | QFP |
| Encapsulate equivalent code | QFP160(UNSPEC) | QFP160(UNSPEC) |
| Package form | FLATPACK | FLATPACK |
| power supply | 5 V | 5 V |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified |
| Maximum slew rate | 15 mA | 15 mA |
| Nominal supply voltage | 5 V | 5 V |
| surface mount | YES | YES |
| technology | CMOS | CMOS |
| Temperature level | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | GULL WING | GULL WING |
| Terminal location | QUAD | QUAD |