
CDMA Cellular Phone Power Management Unit
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | National Semiconductor(TI ) |
| package instruction | VFBGA, BGA49,7X7,20 |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN code | EAR99 |
| Adjustable threshold | NO |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT |
| JESD-30 code | S-PBGA-B49 |
| JESD-609 code | e1 |
| length | 3.465 mm |
| Humidity sensitivity level | 1 |
| Number of channels | 1 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 49 |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | VFBGA |
| Encapsulate equivalent code | BGA49,7X7,20 |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | GRID ARRAY, VERY THIN PROFILE, FINE PITCH |
| power supply | 3.3/5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 0.725 mm |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 5.5 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 3 V |
| surface mount | YES |
| Terminal surface | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| Terminal form | BALL |
| Terminal pitch | 0.5 mm |
| Terminal location | BOTTOM |
| width | 3.465 mm |