Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 39ohm, 5% +/-Tol
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Vishay |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| structure | Wirewound |
| Lead diameter | 0.8 mm |
| Manufacturer's serial number | Z3 |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 275 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package diameter | 9 mm |
| Package length | 49.8 mm |
| Package form | Axial |
| Rated power dissipation(P) | 10 W |
| resistance | 39 Ω |
| Resistor type | FIXED RESISTOR |
| series | Z3 |
| technology | WIRE WOUND |
| Tolerance | 5% |
| Z307395%WM110 | Z30720010%WM50 | Z30720010%WM110 | Z303.1005%WM110 | Z303.1005%WM50 | Z3073310%WM110 | Z3073310%WM50 | Z307395%WM50 | Z30715%WM50 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 39ohm, 5% +/-Tol | Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 200ohm, 10% +/-Tol | Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 200ohm, 10% +/-Tol | Fixed Resistor, Wire Wound | Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 0.1ohm, 5% +/-Tol | Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 33ohm, 10% +/-Tol | Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 33ohm, 10% +/-Tol | Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 39ohm, 5% +/-Tol | Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 5% +/-Tol |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Manufacturer's serial number | Z3 | Z3 | Z3 | Z3 | Z3 | Z3 | Z3 | Z3 | Z3 |
| Number of terminals | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Resistor type | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR |
| technology | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND | WIRE WOUND |
| structure | Wirewound | Wirewound | Wirewound | - | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Lead diameter | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | - | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm |
| Maximum operating temperature | 275 °C | 275 °C | 275 °C | - | 275 °C | 275 °C | 275 °C | 275 °C | 275 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | -55 °C | - | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| Package diameter | 9 mm | 9 mm | 9 mm | - | 5.5 mm | 9 mm | 9 mm | 9 mm | 9 mm |
| Package length | 49.8 mm | 49.8 mm | 49.8 mm | - | 15.8 mm | 49.8 mm | 49.8 mm | 49.8 mm | 49.8 mm |
| Package form | Axial | Axial | Axial | - | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Rated power dissipation(P) | 10 W | 10 W | 10 W | - | 4 W | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W |
| resistance | 39 Ω | 200 Ω | 200 Ω | - | 0.1 Ω | 33 Ω | 33 Ω | 39 Ω | 1 Ω |
| series | Z3 | Z3 | Z3 | - | Z3 | Z3 | Z3 | Z3 | Z3 |
| Tolerance | 5% | 10% | 10% | - | 5% | 10% | 10% | 5% | 5% |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |