800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92
| Parameter Name | Attribute value |
| Number of terminals | 3 |
| Processing package description | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN |
| state | ACTIVE |
| packaging shape | ROUND |
| Package Size | CYLINDRICAL |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal location | BOTTOM |
| Packaging Materials | PLASTIC/EPOXY |
| structure | SINGLE |
| Number of components | 1 |
| Effective maximum current | 1 A |
| Off-state repetitive peak voltage | 800 V |
| Trigger type | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC |

| 934057058116 | 568-3749 | 934057058126 | 934057058412 | Z0107NA/DG | Z0107NADG116 | Z0107NAT/R | Z0107NAT/R-ND | Z0107NA_11 | Z0707NA | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 | 800 V, 1 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-92 |
| Number of terminals | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Terminal form | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| Terminal location | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM |
| Number of components | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Off-state repetitive peak voltage | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V |
| Processing package description | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN | - | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN | PLASTIC, SC-43A, 3 PIN |
| state | ACTIVE | ACTIVE | ACTIVE | ACTIVE | - | ACTIVE | ACTIVE | ACTIVE | ACTIVE | ACTIVE |
| packaging shape | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | - | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| Package Size | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | - | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL |
| Packaging Materials | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | - | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| structure | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | - | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| Effective maximum current | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | - | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| Trigger type | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC | - | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC | 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC |