Positive Low Voltage Power Limiting Hot Swap Controller
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | National Semiconductor(TI ) |
| package instruction | TSSOP, TSSOP10,.19,20 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Adjustable threshold | YES |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT |
| JESD-30 code | S-PDSO-G10 |
| JESD-609 code | e0 |
| length | 3 mm |
| Number of channels | 1 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 10 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | TSSOP |
| Encapsulate equivalent code | TSSOP10,.19,20 |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED |
| power supply | 12 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 1.09 mm |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 17 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 2.9 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 12 V |
| surface mount | YES |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal pitch | 0.5 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |
| width | 3 mm |
| LM25069PMME-1 | LM25069 | LM25069PMM-1 | LM25069PMM-2 | LM25069PMME-2 | LM25069PMMX-1 | LM25069PMMX-2 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Positive Low Voltage Power Limiting Hot Swap Controller | Positive Low Voltage Power Limiting Hot Swap Controller | Positive Low Voltage Power Limiting Hot Swap Controller | Positive Low Voltage Power Limiting Hot Swap Controller | Positive Low Voltage Power Limiting Hot Swap Controller | Positive Low Voltage Power Limiting Hot Swap Controller | Positive Low Voltage Power Limiting Hot Swap Controller |