Rectifier Diode, 1 Element, 1.5A, 100000V V(RRM),
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Configuration | SINGLE |
| Diode type | RECTIFIER DIODE |
| Maximum forward voltage (VF) | 167 V |
| Number of components | 1 |
| Maximum output current | 1.5 A |
| Maximum repetitive peak reverse voltage | 100000 V |
| surface mount | YES |