
Switch, 1X1 Port, SC/APC Connector, Through Hole Mount, 30 X 27 MM, 8.20 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT, PACKAGE-10
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 1335685985 |
| package instruction | PACKAGE-10 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| body width | 27 mm |
| body height | 8.2 mm |
| Body length or diameter | 30 mm |
| Connection Type | SC/APC CONNECTOR |
| Crosstalk | 55 dB |
| Fiber optic equipment types | SWITCH |
| Fiber type | 900, SMF-28 |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -5 °C |
| Nominal operating wavelength | 650 nm |
| Maximum optical input power | 500 mW |
| optical life | 10000000 Cycle(s) |
| Port configuration | 1X1 |
| surface mount | NO |
| Switch action | NON-LATCHING |
| switching speed | 3 ms |

| LBDU-1O6211325 | LBDU-1C2211312 | LBDU-1C2211323 | LBDU-1O5211334 | LBDU-112111134 | LBDU-1O7211116 | LBDU-1O7211317 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Switch, 1X1 Port, SC/APC Connector, Through Hole Mount, 30 X 27 MM, 8.20 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT, PACKAGE-10 | Switch, 1X1 Port, FC/PC Connector, Through Hole Mount, 30 X 27 MM, 8.20 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT, PACKAGE-10 | Switch, 1X1 Port, FC/APC Connector, Through Hole Mount, 30 X 27 MM, 8.20 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT, PACKAGE-10 | Switch, 1510nm Min, 1610nm Max, 1X1 Port, SC/PC Connector, Through Hole Mount, 30 X 27 MM, 8.20 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT, PACKAGE-10 | Switch, 1X1 Port, SC/PC Connector, Through Hole Mount, 30 X 27 MM, 8.20 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT, PACKAGE-10 | Switch, 1X1 Port, ST/PC Connector, Through Hole Mount, 30 X 27 MM, 8.20 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT, PACKAGE-10 | Switch, 1X1 Port, LC Connector, Through Hole Mount, 30 X 27 MM, 8.20 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT, PACKAGE-10 |
| Is it lead-free? | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to |
| package instruction | PACKAGE-10 | PACKAGE-10 | PACKAGE-10 | PACKAGE-10 | PACKAGE-10 | PACKAGE-10 | PACKAGE-10 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknow | unknow | unknow | unknown | unknown | unknown |
| body width | 27 mm | 27 mm | 27 mm | 27 mm | 27 mm | 27 mm | 27 mm |
| body height | 8.2 mm | 8.2 mm | 8.2 mm | 8.2 mm | 8.2 mm | 8.2 mm | 8.2 mm |
| Body length or diameter | 30 mm | 30 mm | 30 mm | 30 mm | 30 mm | 30 mm | 30 mm |
| Connection Type | SC/APC CONNECTOR | FC/PC CONNECTOR | FC/APC CONNECTOR | SC/PC CONNECTOR | SC/PC CONNECTOR | ST/PC CONNECTOR | LC CONNECTOR |
| Crosstalk | 55 dB | 55 dB | 55 dB | 55 dB | 55 dB | 55 dB | 55 dB |
| Fiber optic equipment types | SWITCH | SWITCH | SWITCH | SWITCH | SWITCH | SWITCH | SWITCH |
| Fiber type | 900, SMF-28 | 900, SMF-28 | 900, SMF-28 | 900, SMF-28 | SMF-28 | SMF-28 | 900, SMF-28 |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -5 °C | -5 °C | -5 °C | -5 °C | -5 °C | -5 °C | -5 °C |
| Maximum optical input power | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW |
| optical life | 10000000 Cycle(s) | 10000000 Cycle(s) | 10000000 Cycle(s) | 10000000 Cycle(s) | 10000000 Cycle(s) | 10000000 Cycle(s) | 10000000 Cycle(s) |
| Port configuration | 1X1 | 1X1 | 1X1 | 1X1 | 1X1 | 1X1 | 1X1 |
| surface mount | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Switch action | NON-LATCHING | NON-LATCHING | NON-LATCHING | NON-LATCHING | LATCHING | NON-LATCHING | NON-LATCHING |
| switching speed | 3 ms | 3 ms | 3 ms | 3 ms | 3 ms | 3 ms | 3 ms |
| Objectid | 1335685985 | - | - | - | 1335682944 | 1335686050 | 1335686075 |
| Nominal operating wavelength | 650 nm | - | - | 1550 nm | - | 780 nm | 780 nm |