GENERAL PURPOSE VISIBLE DOME-STYLE LED,GREEN,WATER CLEAR,LED-2B
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 1164034031 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| color@wavelength | Green |
| Maximum forward current | 0.03 A |
| Maximum forward voltage | 2.8 V |
| JESD-609 code | e0 |
| Lens type | WATER CLEAR |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| total height | 5 mm |
| peak wavelength | 565 nm |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| perspective | 90 deg |
| L34GCSL | L34ADSL | L34GTSL | |
|---|---|---|---|
| Description | GENERAL PURPOSE VISIBLE DOME-STYLE LED,GREEN,WATER CLEAR,LED-2B | GENERAL PURPOSE VISIBLE DOME-STYLE LED,AMBER,DIFFUSED,LED-2B | GENERAL PURPOSE VISIBLE DOME-STYLE LED,GREEN,TRANSPARENT,LED-2B |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant |
| color@wavelength | Green | Amber | Green |
| Maximum forward current | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A |
| Maximum forward voltage | 2.8 V | 2.8 V | 2.8 V |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 |
| Lens type | WATER CLEAR | DIFFUSED | TRANSPARENT |
| Maximum operating temperature | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| total height | 5 mm | 5 mm | 5 mm |
| peak wavelength | 565 nm | 600 nm | 565 nm |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| perspective | 90 deg | 120 deg | 90 deg |
| Objectid | 1164034031 | - | 1164034033 |