SPST, 2 Func, CDIP14
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 100583628 |
| package instruction | DIP, DIP14,.3 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | SPST |
| JESD-30 code | R-XDIP-T14 |
| JESD-609 code | e0 |
| normal position | NO |
| Number of functions | 2 |
| Number of terminals | 14 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| output | SEPARATE OUTPUT |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | DIP |
| Encapsulate equivalent code | DIP14,.3 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| switch | MAKE-BEFORE-BREAK |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| DG112AK | DG112AK/883B | DG112AP/883B | DG112AP/B | DG112BP | DG112IDD | DG112MDD/883B | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | SPST, 2 Func, CDIP14 | SPST, 2 Func, CDIP14 | SPST, 2 Func, CDIP14 | SPST, 2 Func, CDIP14 | SPST, 2 Func, CDIP14 | SPST, 2 Func, CDIP14 | SPST, 2 Func, CDIP14 |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible |
| Objectid | 100583628 | 100583620 | 100583622 | 100583623 | 100583618 | 100583619 | 100583624 |
| package instruction | DIP, DIP14,.3 | DIP, DIP14,.3 | DIP, DIP14,.3 | DIP, DIP14,.3 | DIP, DIP14,.3 | DIP, DIP14,.3 | DIP, DIP14,.3 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST |
| JESD-30 code | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| normal position | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Number of functions | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Number of terminals | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 85 °C | 85 °C | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -20 °C | -20 °C | -55 °C |
| output | SEPARATE OUTPUT | SEPARATE OUTPUT | SEPARATE OUTPUT | SEPARATE OUTPUT | SEPARATE OUTPUT | SEPARATE OUTPUT | SEPARATE OUTPUT |
| Package body material | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC |
| encapsulated code | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP |
| Encapsulate equivalent code | DIP14,.3 | DIP14,.3 | DIP14,.3 | DIP14,.3 | DIP14,.3 | DIP14,.3 | DIP14,.3 |
| Package shape | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| surface mount | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| switch | MAKE-BEFORE-BREAK | MAKE-BEFORE-BREAK | MAKE-BEFORE-BREAK | MAKE-BEFORE-BREAK | MAKE-BEFORE-BREAK | MAKE-BEFORE-BREAK | MAKE-BEFORE-BREAK |
| Temperature level | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | OTHER | OTHER | MILITARY |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| Filter level | - | 38535Q/M;38534H;883B | 38535Q/M;38534H;883B | 38535Q/M;38534H;883B | - | - | 38535Q/M;38534H;883B |