SPDT, 1 Func, MDFP14,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 100588627 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | SPDT |
| JESD-30 code | R-MDFP-F14 |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 14 |
| Maximum on-state resistance (Ron) | 50 Ω |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | METAL |
| encapsulated code | DFP |
| Encapsulate equivalent code | FL14,.3 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | FLATPACK |
| power supply | 5,-15 V |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | YES |
| Maximum connection time | 30 ns |
| switch | BREAK-BEFORE-MAKE |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | FLAT |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL |