XO, Clock, 0.000001MHz Min, 100MHz Max, 100MHz Nom, Hybrid
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 1126074599 |
| package instruction | DIP4/8,.3 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of terminals | 4 |
| Maximum operating frequency | 100 MHz |
| Minimum operating frequency | 0.000001 MHz |
| Nominal operating frequency | 100 MHz |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | METAL |
| Encapsulate equivalent code | DIP4/8,.3 |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Filter level | MIL-STD-883 Class B (Modified) |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| CO-449B-2B100.000MHZ | CO-449B-6SK100.000MHZ | CO-449A-6SK100.000MHZ | |
|---|---|---|---|
| Description | XO, Clock, 0.000001MHz Min, 100MHz Max, 100MHz Nom, Hybrid | XO, Clock, 0.000001MHz Min, 100MHz Max, 100MHz Nom, Hybrid | XO, Clock, 0.000001MHz Min, 100MHz Max, 100MHz Nom, Hybrid |
| package instruction | DIP4/8,.3 | DIP4/8,.3 | DIP4/8,.3 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of terminals | 4 | 4 | 4 |
| Maximum operating frequency | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |
| Minimum operating frequency | 0.000001 MHz | 0.000001 MHz | 0.000001 MHz |
| Nominal operating frequency | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 50 °C | 50 °C |
| Package body material | METAL | METAL | METAL |
| Encapsulate equivalent code | DIP4/8,.3 | DIP4/8,.3 | DIP4/8,.3 |
| power supply | 5 V | 5 V | 5 V |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Filter level | MIL-STD-883 Class B (Modified) | MIL-STD-883 Class S (Modified) | MIL-STD-883 Class S (Modified) |
| Nominal supply voltage | 5 V | 5 V | 5 V |
| surface mount | NO | NO | NO |
| technology | HYBRID | HYBRID | HYBRID |
| Maker | - | Vectron International, Inc. | Vectron International, Inc. |