Parametric
View All
600 W, UNIDIRECTIONAL, SILICON, TVS DIODE, DO-214AA
600 W, 单向, 硅, 瞬态抑制二极管, DO-214AA
| Parameter Name | Attribute value |
| Number of terminals | 2 |
| Number of components | 1 |
| Maximum breakdown voltage | 368 V |
| Minimum breakdown voltage | 333 V |
| Processing package description | Plastic, SMB, 2 PIN |
| state | TRANSFERRED |
| packaging shape | Rectangle |
| Package Size | SMALL OUTLINE |
| surface mount | Yes |
| Terminal form | C BEND |
| Terminal location | pair |
| Packaging Materials | Plastic/Epoxy |
| Craftsmanship | AVALANCHE |
| structure | single |
| Diode component materials | silicon |
| Maximum power consumption limit | 5 W |
| polarity | unidirectional |
| Diode type | TRANS voltage SUPPRESSOR diode |
| shutdown voltage | 300 V |
| Maximum non-repetitive peak speed power | 600 W |

Popular Components