Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum, 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF,
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 262608252 |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| capacitance | 100 µF |
| Capacitor type | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| diameter | 25 mm |
| dielectric materials | ALUMINUM |
| ESR | 1990 mΩ |
| length | 25 mm |
| negative tolerance | 20% |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 105 °C |
| Minimum operating temperature | -25 °C |
| Package form | Snap-in |
| polarity | POLARIZED |
| positive tolerance | 20% |
| Rated (DC) voltage (URdc) | 450 V |
| ripple current | 510 mA |
| series | LSG |
| Terminal pitch | 10 mm |

| LSG101M2W--A2525 | LSG332M1V--A2225 | LSG122M2C--A2550 | LSG151M2W--A2240 | LSG181M2W--A2245 | LSG181M2P--A2245 | LSG271M2W--A2550 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum, 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum, 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum, 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF, | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum, 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum, 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum, 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum, 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, |
| Objectid | 262608252 | 262607932 | 262608087 | 262608254 | 262608257 | 262608223 | 262608262 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| capacitance | 100 µF | 3300 µF | 1200 µF | 150 µF | 180 µF | 180 µF | 270 µF |
| Capacitor type | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| diameter | 25 mm | 22 mm | 25 mm | 22 mm | 22 mm | 22 mm | 25 mm |
| dielectric materials | ALUMINUM | ALUMINUM | ALUMINUM | ALUMINUM | ALUMINUM | ALUMINUM | ALUMINUM |
| ESR | 1990 mΩ | 161 mΩ | 166 mΩ | 1327 mΩ | 1106 mΩ | 1106 mΩ | 737 mΩ |
| length | 25 mm | 25 mm | 50 mm | 40 mm | 45 mm | 45 mm | 50 mm |
| negative tolerance | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
| Number of terminals | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Maximum operating temperature | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| Minimum operating temperature | -25 °C | -40 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C |
| Package form | Snap-in | Snap-in | Snap-in | Snap-in | Snap-in | Snap-in | Snap-in |
| polarity | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED |
| positive tolerance | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
| Rated (DC) voltage (URdc) | 450 V | 35 V | 160 V | 450 V | 450 V | 420 V | 450 V |
| ripple current | 510 mA | 1310 mA | 2450 mA | 740 mA | 880 mA | 850 mA | 1210 mA |
| series | LSG | LSG | LSG | LSG | LSG | LSG | LSG |
| Terminal pitch | 10 mm | 10 mm | 10 mm | 10 mm | 10 mm | 10 mm | 10 mm |