
Parallel - Fundamental Quartz Crystal,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 7008243618 |
| package instruction | SMD, 4 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | BULK |
| Ageing | 3 PPM/YEAR |
| Crystal/Resonator Type | PARALLEL - FUNDAMENTAL |
| Drive level | 1 µW |
| frequency stability | 0.005% |
| frequency tolerance | 10 ppm |
| load capacitance | 9 pF |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Nominal operating frequency | 25 MHz |
| Maximum operating temperature | 60 °C |
| Minimum operating temperature | -10 °C |
| physical size | L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch) |
| Series resistance | 100 Ω |
| surface mount | YES |
