
inrush current limiters 32mm 10ohms 15a inrsh curr limiter
| Parameter Name | Attribute value |
| Manufacture | Ametherm |
| Product Category | Inrush Current Limiters |
| RoHS | Yes |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC |
| Resistance | 10 Ohms |
| Tolerance | 25 % |
| Case Diamete | 30 mm |
| Case Width | 9 mm |
| Dimensions | 30 mm Dia. x 9 mm W |
| Lead Diamete | 0.8 mm |
| Lead Spacing | 17.1 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pitch Spacing | 6.8 mm |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Type | Inrush Current Limiter Thermistors |

| AS32 10015 | AS32 2R025 | AS35 20010 | AS32 0R530-100 | AS35 10018 | AS32 1R036-100 | AS32 1R030 | AS32 1R030-100 | AS32 0R536-100 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | inrush current limiters 32mm 10ohms 15a inrsh curr limiter | inrush current limiters 32mm 2ohms 25a inrsh curr limiter | inrush current limiters 35mm 20ohms 10a inrsh curr limiter | inrush current limiters 32mm .5ohms 30a UL inrsh curr limiter | inrush current limiters 35mm 10ohms 18a inrsh curr limiter | inrush current limiters 32mm 1ohms 36a UL inrsh curr limiter | inrush current limiters 32mm 1ohms 30a inrsh curr limiter | inrush current limiters 32mm 1ohms 30a UL inrsh curr limiter | inrush current limiters 32mm .5ohms 36a UL inrsh curr limiter |
| Manufacture | Ametherm | Ametherm | Ametherm | Ametherm | Ametherm | Ametherm | Ametherm | Ametherm | Ametherm |
| Product Category | Inrush Current Limiters | Inrush Current Limiters | Inrush Current Limiters | Inrush Current Limiters | Inrush Current Limiters | Inrush Current Limiters | Inrush Current Limiters | Inrush Current Limiters | Inrush Current Limiters |
| RoHS | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| Current Rating | 15 A | 25 A | 10 A | 30 A | 18 A | 36 A | 30 A | 30 A | 36 A |
| Voltage | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC | 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 680 VAC |
| Resistance | 10 Ohms | 2 Ohms | 20 Ohms | 500 mOhms | 10 Ohms | 1 Ohms | 1 Ohms | 1 Ohms | 500 mOhms |
| Tolerance | 25 % | 25 % | 25 % | 25 % | 25 % | 25 % | 25 % | 25 % | 25 % |
| Case Diamete | 30 mm | 30 mm | 36 mm | 30 mm | 36 mm | 30 mm | 30 mm | 30 mm | 30 mm |
| Case Width | 9 mm | 7.8 mm | 8.5 mm | 7.8 mm | 8.5 mm | 7.8 mm | 7.8 mm | 7.8 mm | 7.8 mm |
| Dimensions | 30 mm Dia. x 9 mm W | 30 mm Dia. x 7.8 mm W | 36 mm Dia. x 8.5 mm W | 30 mm Dia. x 7.8 mm W | 36 mm Dia. x 8.5 mm W | 30 mm Dia. x 7.8 mm W | 30 mm Dia. x 7.8 mm W | 30 mm Dia. x 7.8 mm W | 30 mm Dia. x 7.8 mm W |
| Lead Diamete | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.8 mm |
| Lead Spacing | 17.1 mm | 17.1 mm | 19 mm | 17.1 mm | 19 mm | 17.1 mm | 17.1 mm | 17.1 mm | 17.1 mm |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Pitch Spacing | 6.8 mm | 4.8 mm | 5.5 mm | 4.8 mm | 5.5 mm | 4.8 mm | 4.8 mm | 4.8 mm | 4.8 mm |
| Factory Pack Quantity | 50 | 300 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Type | Inrush Current Limiter Thermistors | Inrush Current Limiter Thermistors | Inrush Current Limiter Thermistors | Inrush Current Limiter Thermistors | Inrush Current Limiter Thermistors | Inrush Current Limiter Thermistors | Inrush Current Limiter Thermistors | Inrush Current Limiter Thermistors | Inrush Current Limiter Thermistors |