DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, Hybrid, METAL, CASE S02, MODULE
| Parameter Name | Attribute value |
| Brand Name | Power-One |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Objectid | 1449082797 |
| Parts packaging code | MODULE |
| package instruction | , |
| Manufacturer packaging code | CASE S02 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | 15V ADDITIONAL OUTPUT AVAILABLE |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 100 V |
| Minimum input voltage | 20 V |
| Nominal input voltage | 48 V |
| JESD-30 code | R-MXMA-X |
| Maximum load regulation | 0.333% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 2 |
| Maximum operating temperature | 71 °C |
| Minimum operating temperature | -25 °C |
| Maximum output voltage | 16.5 V |
| Minimum output voltage | 6 V |
| Nominal output voltage | 15 V |
| Package body material | METAL |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | COMMERCIAL EXTENDED |
| Terminal form | UNSPECIFIED |
| Terminal location | UNSPECIFIED |
| Fine-tuning/adjustable output | YES |