
180 Degree Hybrid Coupler, 6000MHz Min, 18000MHz Max, 2.2dB Insertion Loss-Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Anaren |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Other features | SMA-F |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | COAXIAL |
| Maximum input power (CW) | 47.78 dBm |
| Maximum insertion loss | 2.2 dB |
| Maximum operating frequency | 18000 MHz |
| Minimum operating frequency | 6000 MHz |
| RF/Microwave Device Types | 180 DEGREE HYBRID COUPLER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.9 |
| Base Number Matches | 1 |