SAW Filter, 1 FUNCTIONS, 110 MHz, SAW FILTER, SURFACE MOUNT
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Kyocera |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| Maximum attenuation frequency (+/- delta f) | 900 kHz |
| Attenuation frequency (+/-Δf) - minimum value | 620 kHz |
| Attenuation at maximum frequency | 33 dB |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 110 MHz |
| filter type | SAW FILTER |
| high | 1.4 mm |
| Maximum insertion loss | 11 dB |
| length | 9.1 mm |
| Installation type | SURFACE MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 80 °C |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| physical size | L9.1XB4.8XH1.4 (mm) |
| width | 4.8 mm |
| Base Number Matches | 1 |