SRAM Module, 64KX32, 20ns, CMOS, PZIP64
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 1494193828 |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| ECCN code | 3A991.B.2.A |
| Maximum access time | 20 ns |
| I/O type | COMMON |
| JESD-30 code | R-PZIP-T64 |
| JESD-609 code | e0 |
| memory density | 2097152 bit |
| Memory IC Type | SRAM MODULE |
| memory width | 32 |
| Number of terminals | 64 |
| word count | 65536 words |
| character code | 64000 |
| Operating mode | ASYNCHRONOUS |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| organize | 64KX32 |
| Output characteristics | 3-STATE |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | ZIP |
| Encapsulate equivalent code | ZIP64/68,.1,.1 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| Parallel/Serial | PARALLEL |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 12.954 mm |
| Maximum standby current | 0.04 A |
| Minimum standby current | 4.5 V |
| Maximum slew rate | 1.2 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | NO |
| technology | CMOS |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | ZIG-ZAG |