power to the board powerBLADE 21 pos
| Parameter Name | Attribute value |
| Manufacture | FCI |
| Product Category | Power to the Board |
| Voltage Rating | 1000 V, 2500 V |
| Current Rating | 48 A, 60 A |
| Number of Positions | 21 |
| Termination Style | Through Hole |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Packaging | Tray |
| Factory Pack Quantity | 176 |

| 51751-005LF | |
|---|---|
| Description | power to the board powerBLADE 21 pos |
| Manufacture | FCI |
| Product Category | Power to the Board |
| Voltage Rating | 1000 V, 2500 V |
| Current Rating | 48 A, 60 A |
| Number of Positions | 21 |
| Termination Style | Through Hole |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Packaging | Tray |
| Factory Pack Quantity | 176 |