
Potentiometer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 200V, 10% +/-Tol, -100,100ppm/Cel, 2119,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 953392975 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| YTEOL | 7 |
| structure | Sealed |
| JESD-609 code | e3 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 3.5 mm |
| Package length | 5.3 mm |
| Package form | SMT |
| Package width | 4.8 mm |
| method of packing | TR |
| Rated power dissipation(P) | 0.25 W |
| resistance | 200000 Ω |
| Resistor type | POTENTIOMETER |
| rotation angle | 3960 deg |
| series | TSM4 |
| size code | 2119 |
| technology | CERMET |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Terminal surface | Matte Tin (Sn) |
| Tolerance | 10% |
| Operating Voltage | 200 V |