
Data Line Filter, 1 FUNCTIONS, 0.2 A, FERRITE CHIP, SURFACE MOUNT
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 1925985689 |
| package instruction | EIA STD PACKAGE SIZE 0805, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Factory Lead Time | 41 weeks 6 days |
| shell code | 0805 |
| structure | Multilayer Chip |
| Maximum DC resistance | 0.6 Ω |
| filter type | FERRITE CHIP |
| maximum frequency | 100 MHz |
| minimum frequency | 100 MHz |
| high | 0.9 mm |
| length | 2 mm |
| Material | Ferrite |
| Installation type | SURFACE MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Output impedance | 600 OHM Ω |
| physical size | L2.0XB1.2XH0.9 (mm)/L0.079XB0.047XH0.035 (inch) |
| Rated current | 0.2 A |
| width | 1.2 mm |