LVCMOS Output Clock Oscillator, 110MHz Nom,
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 7206218950 |
| package instruction | DILCC4,.1,83 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Country Of Origin | Malaysia, Taiwan, Thailand |
| YTEOL | 7.21 |
| Other features | HCMOS O/P ALSO AVAILABLE |
| maximum descent time | 2 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| frequency stability | 25% |
| JESD-609 code | e4 |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Number of terminals | 4 |
| Nominal operating frequency | 110 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Oscillator type | LVCMOS |
| Output load | 15 pF |
| Maximum output low current | 4 mA |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | DILCC4,.1,83 |
| physical size | 3.2mm x 2.5mm x 0.85mm |
| longest rise time | 2 ns |
| Filter level | MIL-STD-883F |
| Maximum supply voltage | 3.3 V |
| Minimum supply voltage | 2.7 V |
| Nominal supply voltage | 3 V |
| surface mount | YES |
| maximum symmetry | 55/45 % |
| Terminal surface | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |