
CMOS Output Clock Oscillator,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 7197932816 |
| package instruction | DILCC4,.2,200 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| YTEOL | 6.3 |
| Other features | ENABLE/DISABLE FUNCTION |
| maximum descent time | 30 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| frequency stability | 20% |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Number of terminals | 4 |
| Nominal operating frequency | 0.032768 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Oscillator type | CMOS |
| Output load | 15 pF |
| Encapsulate equivalent code | DILCC4,.2,200 |
| physical size | 7mm x 5mm x 1.4mm |
| longest rise time | 30 ns |
| Maximum slew rate | 0.2 mA |
| Nominal supply voltage | 1.8 V |
| surface mount | YES |
| maximum symmetry | 55/45 % |