Non-Volatile SRAM, 128KX8, 120ns, CMOS, PSMA30,
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Maximum access time | 120 ns |
| JESD-30 code | R-PSMA-N30 |
| memory density | 1048576 bi |
| Memory IC Type | NON-VOLATILE SRAM |
| memory width | 8 |
| Number of terminals | 30 |
| word count | 131072 words |
| character code | 128000 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| organize | 128KX8 |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | SIMM |
| Encapsulate equivalent code | SIM30 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum standby current | 0.025 A |
| Maximum slew rate | 0.1 mA |
| surface mount | NO |
| technology | CMOS |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | SINGLE |
| Base Number Matches | 1 |
| DS2217-120 | DS2217-150 | DS2217-200 | |
|---|---|---|---|
| Description | Non-Volatile SRAM, 128KX8, 120ns, CMOS, PSMA30, | Non-Volatile SRAM, 128KX8, 150ns, CMOS, PSMA30, | Non-Volatile SRAM, 128KX8, 200ns, CMOS, PSMA30, |
| Reach Compliance Code | unknow | unknown | unknow |
| Maximum access time | 120 ns | 150 ns | 200 ns |
| JESD-30 code | R-PSMA-N30 | R-PSMA-N30 | R-PSMA-N30 |
| memory density | 1048576 bi | 1048576 bit | 1048576 bi |
| Memory IC Type | NON-VOLATILE SRAM | NON-VOLATILE SRAM | NON-VOLATILE SRAM |
| memory width | 8 | 8 | 8 |
| Number of terminals | 30 | 30 | 30 |
| word count | 131072 words | 131072 words | 131072 words |
| character code | 128000 | 128000 | 128000 |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| organize | 128KX8 | 128KX8 | 128KX8 |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | SIMM | SIMM | SIMM |
| Encapsulate equivalent code | SIM30 | SIM30 | SIM30 |
| Package shape | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Maximum standby current | 0.025 A | 0.025 A | 0.025 A |
| Maximum slew rate | 0.1 mA | 0.1 mA | 0.1 mA |
| surface mount | NO | NO | NO |
| technology | CMOS | CMOS | CMOS |
| Temperature level | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| Terminal form | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD |
| Terminal pitch | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| Terminal location | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| Base Number Matches | 1 | 1 | - |