
Audio IC Development Tools DRV632EVM Eval Mod
| Parameter Name | Attribute value |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Product Category | Audio IC Development Tools |
| RoHS | Details |
| Product | Evaluation Modules |
| Type | Audio Amplifie |
| Tool Is For Evaluation Of | DRV632 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Operating Supply Current | 25 mA |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Unit Weight | 8.818490 oz |