SAW Filter, 1 Function(s), 313.85MHz, SMD, 6 PIN
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 4002662488 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | 315MHZ CENTER FREQ ALSO AVAILABLE; AEC-Q200 |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 313.85 MHz |
| filter type | SAW FILTER |
| high | 1 mm |
| input resistance | 960 OHM//2.5 pF |
| Maximum insertion loss | 3.2 dB |
| length | 3 mm |
| Installation type | SURFACE MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 105 °C |
| Minimum operating temperature | -45 °C |
| Output impedance | 960 OHM//2.5 pF Ω |
| physical size | L3.0XB3.0XH1.0 (mm)/L0.118XB0.118XH0.039 (inch) |
| width | 3 mm |