Analog Circuit, Hybrid
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | LSC/CSI |
| package instruction | , MODULE,20LEAD,4.2 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Maximum input voltage | 75 V |
| Minimum input voltage | 36 V |
| Number of terminals | 20 |
| Maximum output current | 50 A |
| Nominal output voltage | 2.5 V |
| Package body material | METAL |
| Encapsulate equivalent code | MODULE,20LEAD,4.2 |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Certification status | Not Qualified |
| technology | HYBRID |
| Base Number Matches | 1 |