2000MHz - 4000MHz RF/MICROWAVE VARIABLE ATTENUATOR, 1.8dB INSERTION LOSS-MAX
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Maximum input power (CW) | 10 dBm |
| Maximum insertion loss | 1.8 dB |
| Maximum operating frequency | 4000 MHz |
| Minimum operating frequency | 2000 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| RF/Microwave Device Types | VARIABLE ATTENUATOR |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.5 |
| Base Number Matches | 1 |