
bridge driver
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Toshiba Semiconductor |
| Parts packaging code | SFM |
| package instruction | , SIP7,.07TB |
| Contacts | 7 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | BRUSH DC MOTOR CONTROLLER |
| JESD-30 code | R-PSFM-T7 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 7 |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| Maximum output current | 4.5 A |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | SIP7,.07TB |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | FLANGE MOUNT |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED |
| power supply | 6/18 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum supply current (Isup) | 20 mA |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 18 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 6 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 18 V |
| surface mount | NO |
| technology | BIPOLAR |
| Temperature level | COMMERCIAL EXTENDED |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | SINGLE |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |