RES NET,METAL GLAZE,100 OHMS,100WV,5% +/-TOL,-100,100PPM TC,7010 CASE
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 1214384505 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| structure | Epoxy Coated |
| Lead length | 30 mm |
| lead spacing | 2.54 mm |
| Manufacturer's serial number | RA/RB(RCIRCUIT) |
| Network Type | Dual Terminator |
| Number of terminals | 7 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 5.08 mm |
| Package length | 17.8 mm |
| Package form | SIP |
| Package width | 2.54 mm |
| Rated power dissipation(P) | 0.125 W |
| resistance | 100 Ω |
| Resistor type | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| series | RA/RB (R CIRCUIT) |
| size code | 7010 |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 5% |
| Operating Voltage | 100 V |