
CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, LVPECL OUTPUT
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 4000247963 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Country Of Origin | Thailand |
| YTEOL | 6.56 |
| Other features | STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TUBE |
| maximum descent time | 0.25 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| frequency stability | 460% |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Nominal operating frequency | 10 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Oscillator type | LVPECL |
| Output load | 50 OHM |
| physical size | 3.2mm x 2.5mm x 0.85mm |
| longest rise time | 0.25 ns |
| Maximum supply voltage | 3.6 V |
| Minimum supply voltage | 2.25 V |
| surface mount | YES |
| maximum symmetry | 52/48 % |