ECL 10KH Output Clock Oscillator, 0.01MHz Min, 225MHz Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 1909983841 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Frequency Adjustment - Mechanical | YES |
| frequency stability | 0.1% |
| JESD-609 code | e0 |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Maximum operating frequency | 225 MHz |
| Minimum operating frequency | 0.01 MHz |
| Maximum operating temperature | 50 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Oscillator type | ECL 10KH |
| physical size | 50.8mm x 50.8mm x 12.7mm |
| Nominal supply voltage | -5.2 V |
| surface mount | NO |
| Terminal surface | TIN LEAD |