
Array/Network Resistor, Divider, Metal Foil, 2000ohm, 22V, 0.1% +/-Tol, -.2,.2ppm/Cel, 1505,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 858875664 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Country Of Origin | Israel |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 10 |
| structure | Chip |
| Network Type | Divider |
| Number of terminals | 3 |
| Maximum operating temperature | 150 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 0.64 mm |
| Package length | 3.81 mm |
| Package form | SMT |
| Package width | 1.27 mm |
| method of packing | TR |
| resistance | 2000 Ω |
| Resistor type | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| series | VFCD1505 |
| size code | 1505 |
| technology | METAL FOIL |
| Temperature Coefficient | 0.2 ppm/°C |
| Tolerance | 0.1% |
| Operating Voltage | 22 V |