Primary Battery,
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 8366414688 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | 3A991.J.1 |
| Battery chemistry | SILVER OXIDE |
| Battery Type | PRIMARY |
| capacity | 0.034 Ah |
| Cutoff voltage | 1.3 V |
| diameter | 9.5 mm |
| length | 2.1 mm |
| Terminal type | BUTTON(-), FLAT(+) |
| Voltage | 1.55 V |
| weight | 0.66 g |