Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 750ohm, 50V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0625, CHIP
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 1919979183 |
| package instruction | SMT, 0625 |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| structure | Flat |
| Component power consumption | 0.063 W |
| The first element resistor | 750 Ω |
| JESD-609 code | e0 |
| Manufacturer's serial number | CN |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Network Type | ISOLATED |
| Number of components | 1 |
| Number of functions | 8 |
| Number of terminals | 16 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 0.6 mm |
| Package length | 6.4 mm |
| Package shape | RECTANGULAR PACKAGE |
| Package form | SMT |
| Package width | 1.6 mm |
| method of packing | TAPE, EMBOSSED PLASTIC |
| Rated power dissipation(P) | 0.063 W |
| Rated temperature | 70 °C |
| resistance | 750 Ω |
| Resistor type | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| series | CN |
| size code | 0625 |
| surface mount | YES |
| technology | METAL GLAZE/THICK FILM |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal shape | WRAPAROUND |
| Tolerance | 5% |
| Operating Voltage | 50 V |