
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1666W, 2430000ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, -50,50ppm/Cel,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 750185537 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Country Of Origin | Mainland China |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 6.95 |
| structure | Cylindrical |
| JESD-609 code | e3 |
| Lead diameter | 0.45 mm |
| Lead length | 28 mm |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 155 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package diameter | 1.9 mm |
| Package length | 3.4 mm |
| Package shape | CYLINDRICAL PACKAGE |
| Package form | Axial |
| method of packing | Ammo Pack |
| Rated power dissipation(P) | 0.1666 W |
| resistance | 2430000 Ω |
| Resistor type | FIXED RESISTOR |
| series | MFR |
| technology | METAL FILM |
| Temperature Coefficient | -50,50 ppm/°C |
| Terminal surface | Matte Tin (Sn) |
| Tolerance | 0.5% |
| Operating Voltage | 200 V |