Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 27400ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, AXIAL LEADED
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 1910511583 |
| package instruction | AXIAL LEADED |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 0 |
| Manufacturer's serial number | ERO |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of terminals | 2 |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package shape | TUBULAR PACKAGE |
| Rated power dissipation(P) | 0.25 W |
| Rated temperature | 70 °C |
| resistance | 27400 Ω |
| Resistor type | FIXED RESISTOR |
| surface mount | NO |
| technology | METAL FILM |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Terminal shape | WIRE |
| Tolerance | 1% |
| Operating Voltage | 250 V |