Linear Detector,
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 4020742163 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Other features | SMA |
| structure | COAXIAL |
| Installation features | PANEL MOUNT |
| Maximum operating frequency | 130 MHz |
| Minimum operating frequency | 110 MHz |
| power supply | 15 V |
| RF/Microwave Device Types | LINEAR DETECTOR |
| surface mount | NO |