Crystal Filter, 1 Function(s), 10.7MHz, 7.5kHz BW(delta f), Monolithic,
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | compli |
| Other features | 2 POLE |
| Bandwidth (+/- delta f) | 7.5 kHz |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 10.7 MHz |
| structure | MONOLITHIC |
| filter type | CRYSTAL FILTER |
| high | 11.2 mm |
| Input/output impedance | 3000 OHM//2 |
| Maximum insertion loss | 2 dB |
| length | 11.1 mm |
| Installation type | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| physical size | L11.1XB3.7XH11.2 (mm)/L0.437XB0.146XH0.441 (inch) |
| width | 3.7 mm |
| Base Number Matches | 1 |

| 10G15A | 10M15E | 21M15E | 10G15B | 10G15D | 10G15C | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Crystal Filter, 1 Function(s), 10.7MHz, 7.5kHz BW(delta f), Monolithic, | Crystal Filter, 1 Function(s), 10.7MHz, 7.5kHz BW(delta f), Monolithic, | Crystal Filter, 1 Function(s), 21.7MHz, 7.5kHz BW(delta f), Monolithic, | Crystal Filter, 1 Function(s), 10.7MHz, 7.5kHz BW(delta f), Monolithic, | Crystal Filter, 1 Function(s), 10.7MHz, 7.5kHz BW(delta f), Monolithic, | Crystal Filter, 1 Function(s), 10.7MHz, 7.5kHz BW(delta f), Monolithic, |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compliant | compliant | compli |
| Other features | 2 POLE | 10 POLE | 10 POLE | 4 POLE | 8 POLE | 6 POLE |
| Bandwidth (+/- delta f) | 7.5 kHz | 7.5 kHz | 7.5 kHz | 7.5 kHz | 7.5 kHz | 7.5 kHz |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 10.7 MHz | 10.7 MHz | 21.7 MHz | 10.7 MHz | 10.7 MHz | 10.7 MHz |
| structure | MONOLITHIC | MONOLITHIC | MONOLITHIC | MONOLITHIC | MONOLITHIC | MONOLITHIC |
| filter type | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER |
| high | 11.2 mm | 15 mm | 11.5 mm | 9.5 mm | 15 mm | 15 mm |
| Input/output impedance | 3000 OHM//2 | 3000 OHM//1.5 | 1500 OHM//2 | 3000 OHM//2 | 3000 OHM//1.5 | 3000 OHM//1.5 |
| Maximum insertion loss | 2 dB | 4.5 dB | 4 dB | 2.5 dB | 4 dB | 3 dB |
| length | 11.1 mm | 23 mm | 13.5 mm | 11.1 mm | 18.5 mm | 15 mm |
| Installation type | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| physical size | L11.1XB3.7XH11.2 (mm)/L0.437XB0.146XH0.441 (inch) | L23.0XB12.0XH15.0 (mm)/L0.906XB0.472XH0.591 (inch) | L13.5XB8.5XH11.5 (mm)/L0.531XB0.335XH0.453 (inch) | L11.1XB3.7XH9.5 (mm)/L0.437XB0.146XH0.374 (inch) | L18.5XB12.0XH15.0 (mm)/L0.728XB0.472XH0.591 (inch) | L15.0XB12.0XH15.0 (mm)/L0.591XB0.472XH0.591 (inch) |
| width | 3.7 mm | 12 mm | 8.5 mm | 3.7 mm | 12 mm | 12 mm |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |