DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 1.5W, Hybrid,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN code | EAR99 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Efficiency (main output) | 46% |
| Maximum input voltage | 13.2 V |
| Minimum input voltage | 10.8 V |
| Nominal input voltage | 12 V |
| JESD-30 code | R-XDMA-G12 |
| JESD-609 code | e0 |
| Maximum grid adjustment rate | 0.1% |
| Maximum load regulation | 0.2% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 12 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -25 °C |
| Maximum output voltage | 5.05 V |
| Minimum output voltage | 4.95 V |
| Nominal output voltage | 5 V |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | YES |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | OTHER |
| Terminal surface | TIN LEAD |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |
| Maximum total power output | 1.5 W |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |
| Base Number Matches | 1 |