
Ferrite Chip
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 7175015574 |
| package instruction | EIA STD PACKAGE SIZE 0805, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Samacsys Manufacturer | TE Connectivity |
| Samacsys Modified On | 2017-08-22 20:43:35 |
| YTEOL | 0 |
| Maximum DC resistance | 0.07 Ω |
| filter type | FERRITE CHIP |
| high | 0.9 mm |
| length | 2 mm |
| Installation type | SURFACE MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Output impedance | 300 OHM Ω |
| Rated current | 2 A |
| width | 1.2 mm |