IC,OP-AMP,SINGLE,BIPOLAR, RAD HARD,CAN,8PIN,METAL
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 1920629392 |
| package instruction | , CAN8,.2 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 0 |
| Amplifier type | OPERATIONAL AMPLIFIER |
| Architecture | VOLTAGE-FEEDBACK |
| Maximum bias current (IIB) at 25C | 0.25 µA |
| frequency compensation | YES |
| Maximum input offset voltage | 6000 µV |
| JESD-30 code | O-MBCY-W8 |
| JESD-609 code | e0 |
| low-dissonance | NO |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 8 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | METAL |
| Encapsulate equivalent code | CAN8,.2 |
| Package shape | ROUND |
| Package form | CYLINDRICAL |
| Certification status | Not Qualified |
| minimum slew rate | 40 V/us |
| Maximum slew rate | 9 mA |
| Supply voltage upper limit | 20 V |
| technology | BIPOLAR |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | WIRE |
| Terminal location | BOTTOM |
| total dose | 300k Rad(Si) V |
| Minimum voltage gain | 10000 |