DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid, PACKAGE-8
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 1244979912 |
| package instruction | PACKAGE-8 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 7.2 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 50 V |
| Minimum input voltage | 15 V |
| Nominal input voltage | 28 V |
| JESD-30 code | R-XDMA-P8 |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 8 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Maximum output voltage | 5.786 V |
| Minimum output voltage | 5.615 V |
| Nominal output voltage | 5.7 V |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Certification status | Not Qualified |
| Filter level | MIL-PRF-38534 Class H |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum total power output | 15 W |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |